Český pohár mládeže U14 v lezení na obtížnost 2019

Makak aréna hostila Český pohár mládeže

V sobotu 25.5. 2019 se v Makak aréně v Jablonci n/Nisou uskutečnil závod Českého poháru mládeže U14 v lezení na obtížnost.

Organizátorem závodu byl ČHS, ve spolupráci s pořadatelem LK Boulder z.s. a celý závod se povedl na jedničku. Stavěči Vilda Chejn s Viktorem Pařízkem byli zárukou kvalitních cest v rozpětí 6b až 8a+. Tyto cesty, s chyty ze světových pohárů, byly opravdovými skvosty.

Závod probíhal v klasickém stylu. Pro každou kategorii byly připraveny dvě kvalifikační cesty, kde si zalezli všichni závodníci a jedna finálová pro ty nejlepší.

Celý závod probíhal bez sebemenších zádrhelů a pozorovat naši lezeckou omladinu, jak se pere s cestami, kde by pohořel nejeden zkušený lezec, byl opravdový zážitek pro všechny přihlížející.

Nejlépe si z cestami poradili...

 

kategorie U10:

holky: 1. Capandová Sára  2. Bodanská Adéla  3. Migalová Mia

chlapci: 1. Školař Dan 2 .Paar Adam 3. Suchý David

 

kategorie U12

holky: 1. Paarová Natalie 2. Preislerová Klárka 3. Chomynová Laura

chlapci: 1. Štípek Jan 2. Bernard Adam 3. Uherec Lukáš

 

kategorie U14

holky: 1. Bernardová Barbora 2. Mihalčíková Anna 3. YurchenkoArina

chlapci: 1. Mokroluský Lukáš 2. Šikula Jaroslav 3. Danda František

 

Za skvělý prostor, obsluhu a perfektní zázemí děkujeme Makak aréně. Sponzorům Liberecký kraj, La Sportiva, Rock Empire, Nalgene, Mamut, Deuter a Pepsi za dary pro závodníky a celkovou podporu závodu, ČHS za parádní organizaci, stavěčům za dobře odvedenou práci a všem, kteří přiložili ruku k dílu patří dík také!

 

Celkové výsledky k nahlédnutí na:

https://www.horosvaz.cz/soutezni-lezeni/prehled-zavodu-cr/kalendar-zavodu-cr-2019/

Nahoru